Monthly Archives: február 2015

23. ročník turnaja o Pohár mesta Galanta

Už 23. krát sa v športovej hale v Galante konal tradičný februárový futbalový turnaj o Pohár mesta Galanta. Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev: Hanza (zakladateľ turnaja), Mesto Galanta, Samsung, Jasplastik, Brovedani a Relax 2000. V dvoch 3-členných skupinách si zahral každý s každým a potom nasledovali zápasy o umiestnenie. Spestrením turnaja bol ukážkový zápas prípraviek FC Slovana Galanta U9 a U10 a pred finálovým zápasom tradičné vystúpenie tanečného súboru CALMA. Vo finále sa stretli Hanza a Mesto Galanta a po dramatickom boji nakoniec zvíťazila Hanza, keď o výhre 3:2 rozhodol dve minúty pred koncom M. Horváth. Trofeje a individuálne ocenenia odovzdával primátor mesta Galanta Peter Paška s predsedom komisie športu a mládeže Zsoltom Barczim.

Výsledky:

Skupina A

Hanza – Jasplastik 9:1

Hanza – Brovedani 7:4

Brovedani – Jasplastik 10:1

Skupina B

Mesto Galanta – Relax 2000 5:2

Mesto Galanta – Samsung 3:2

Relax 2000 – Samsung 6:3

 

o 5. miesto: Jasplastik – Samsung 6:5

o 3. miesto: Brovedani – Relax 2000 6:4

Finále: Hanza – Mesto Galanta 3:2

 

Najlepší brankár: M. Bittera (Mesto Galanta)

Najlepší strelec: T. Holčík (Brovedani) – 8 gólov

Najlepší hráč: V. Új (Hanza)

 

Nová kolkáreň

V roku 2014 sa kolkárom v Galante splnil sen. Po viac ako 40 rokoch sa kolkáreň v Dome športu dočkala rekonštrukcie. Plnoautomatická 4-dráhová kolkáreň slúži Mestskému kolkárskemu klubu, klubom mimo Galanty, obyvateľom mesta Galanta a firmám, ktoré si môžu kolkáreň prenajať a usporiadať športové akcie za účelom športového vyžitia.

 

 

Slovak Open – DŽUDO

V sobotu 8. a 9. novembra 2014 sa konal 17. ročník medzinárodného turnaja Slovak Open v džude. Súťaže sa zúčastnilo spolu 521 pretekárov zo Slovenska, Slovinska, Chorvátska, Rumunska, Ukrajiny, Kosova, Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska. Z domácich pretekárov sa zúčastnilo 18 chlapcov a dievčat.

(dátum)